Březen a žlučník

01.03.2024

Březen je spojený s končícím obdobím zimy a příchodem jara. V březnu začíná období kdy příroda probouzí svou sílu a energii a podle TČM přebírá žezlo od vody prvek dřeva. Orgánem, který si nyní vyžaduje naši největší pozornost, je žlučník.

Žlučník pracuje v těsné spolupráci s játry. Jeho hlavní funkcí je ukládání a vylučování žluči, která pomáhá při trávení potravy a podporuje správnou činnost sleziny a žaludku. Kromě toho má žlučník vliv na kvalitu spánku. 

Oslabení žlučníku se projevuje úzkostmi, obavami a neschopností se rozhodovat.

V období jara je vhodné upřednostňovat teplá jídla, která kombinují dušenou a syrovou zeleninu. Je důležité konzumovat potraviny, které právě začínají růst, jako jsou hořčičné listy, řeřicha potoční, špenát nebo listy pampelišky. 

Existuje řada bylin, které mohou prospívat zdraví žlučníku, jako je například kurkuma dlouhá, čekanka obecná, benedikt lékařský nebo jablečník obecný. 

PROTECT STAR je formule speciálně sestavená z bylin a nutrietů, vhodný pro naše zdraví.

Ostropestřec mariánský obsahuje taraxacin, třísloviny, sliz a inulin a jeho nejvýznamnější úloha spočívá v účinné podpoře funkci jater. Pomáhá je chránit před škodlivým vlivem životního prostředí a výrazně ovlivňuje jejich pozitivní činnost související s odstraňováním škodlivých toxinů. Napomáhá jejich detoxikaci a uplatňuje zde mírný hepatoprotektivní účinek.
Benedikt lékařský ovlivňuje správné fungování trávicí soustavy.

Přidané antioxidanty vitamin C, vitamin E jsou nezbytné pro udržení zdravých tkání a jako součást obranyschopnosti celého organismu. Vhodně doplňují bylinné složky. V případě zájmu o produkt nás kontaktuje.

Také doporučujeme zvyšování pohybových aktivit na čerstvém vzduchu. Procházky atd…

Dle orgánových hodin je žlučník nejvíce aktivní mezi jedenáctou večerní a jednou hodinou ranní. V této době se doporučuje spát, aby se nevyčerpávala jangová energie pro následující den. Pro ty, kteří si chtějí udržet svou váhu, je spánek v tuto dobu zásadní.

Vytvořte si webové stránky zdarma!